loader
English Porcelain - Porselen Toz Döküm ÇamuruVALENTINE CLAYS | 1220-1280°C | 20kg
  • English Porcelain - Porselen Toz Döküm ÇamuruVALENTINE CLAYS | 1220-1280°C | 20kg
#1C070VCL001a

English Porcelain - Porselen Toz Döküm Çamuru

VALENTINE CLAYS | 1220-1280°C | 20kg
₺1.995,00

₺1.662,50 + KDV

İngiliz porseleni ile çalışmak isteyenler için, İngiltere’den, 1220°C - 1280°C aralığında çalışılabilen beyaz, ışık geçirgen porselen döküm çamurudur.

Bembeyaz pişim rengine ve nispeten düşük derecelerde bile elde edilebilen ışık geçirgenliğine sahiptir.

Special porselen çamuru ile aynı şekilde formüle edilmiş olan bu porselen çamuru ile harika döküm çamuru ya da dekor için mükemmel bir astar yapılabilir.

20 kg’lık torbalarda toz halde sunulmuştur.

DETAYLI AÇIKLAMA
Spesifik ağırlık olan 1750 g / lt’yi elde etmek için 5 lt suya 10 kg English Porcelain porselen toz döküm çamuru eklenmelidir. 

ENGLISH PORCELAIN PORSELEN TOZ DÖKÜM ÇAMURU NASIL HAZIRLANIR?
20 kg English Porcelain Porselen Toz Döküm Çamuru 
10 lt su
24 g Sodium Silicate 140s
veya 
1 kg English Porcelain Porselen Toz Döküm Çamuru
500 ml su
1,2 g Sodium Silicate 140s

1. Karışım yapacağınız kapta, su ve cam suyunu karıştırın.
2. Sonra yavaş yavaş porselen toz döküm çamurunu ekleyin ve yavaşça karıştırarak homojen bir bulamaç haline getirin.
3. Hazır olduğunda döküm çamurunun litre ağırlığını kontrol edin. (1750 g/lt)

Verilen miktarlar suyun sertliğine, karıştırıcının tipine ve dökümde hedeflenen ürün niteliğine bağlı olduğundan kendi üretim alanınızda deneme yapmanız önerilir. 

Genel Özellikler
Ürün Adı ENGLISH PORSELEN
Üretici Firma Valentine Clays - İngiltere
Doku Çok Pürüzsüz
Pişme Rengi Beyaz
Önerilen Pişirim Aralığı 1220 - 1280°C

Pişirim Öncesi
Kimyasal Analiz
SiO2 65,42%
TiO2 0,01%
Al2O3 24,43%
Fe2O3 0,39%
CaO 0,33%
MgO 0,18%
K2O 2,59%
Na2O 1,21%
PİŞİRİM KAYBI (LOSS ON IGNITION 6,51%

Pişirim Sonrası
Numune Pişirim Derecesi 1100 ℃ 1200 ℃
Toplam Küçülme Oranı x 16,5%
Termal Genleşme Katsayısı (x10-6/ ℃)
500 ℃ 0,320
600 ℃ x

Yukarıda belirtilen teknik özellikler yaklaşık olarak değerlendirmelidir.

• • •

Valentine Clays İngiltere’nin seramik başkenti Stoke-on-Trent’te 40 yıldır seramik çamuru ve seramik hammaddeleri üretiyor. Seramik sanatçıları ve seramik atölyeleriyle olan yakın ilişkisi sayesinde, piyasadaki en iyi malzemeleri kullanarak onların ihtiyaçlarına uygun yenilikçi seramik çamurları geliştiriyor. Özellikle porselen çamurlarının kalitesiyle dünyada önemli bir yer edinmiş olan Valentine Clays, 100’den fazla seramik çamuru çeşidiyle seramik yapan herkese severek çalışacağı bir seçenek sunuyor.

Sitemiz üzerinden vereceğiniz siparişler Yurtiçi Kargo firması ile gönderilmektedir. Gönderileriniz, siparişiniz sistemimizde onaylandığında (kredi kartı güvenlik onayından geçen ya da banka havalesi şirket hesabımıza ulaşan alışverişler) ortalama 1 -3 iş günü içerisinde kargoya verilecektir.

Toplam 250 kg ve üzeri siparişlerinizde nakliye şirketi veya ambar gönderim seçeneği için bizimle bağlantıya geçmenizi rica ederiz.

** Özel üretim ürünlerinde teslim süresi için teklif talebinde bulunulması gerekiyordur. **

Cumartesi ve Pazar günleri gönderim yoktur.

Ürünleriniz taşıma firmasına teslim edildiğinde Yurtiçi Kargo firması tarafından SMS ile siparişiniz hakkında bilgilendirilirsiniz.

Alışveriş yapan müşterilerimiz aşağıdaki koşulları okumuş ve kabul etmiş sayılmaktadır. Bu sayfada ifade edilen tüm koşullar hanterra.com üzerinden yapılan alışverişler için geçerlidir.

Satın aldığınız ürünleri; kullanmamak, zarar vermemek, orijinalliğini ve yeniden satılabilirliğini bozmamak şartıyla hiçbir sebep göstermeksizin fatura tarihinden itibaren 14 takvim günü içerisinde iade edebilirsiniz. İade talepleri aşağıdaki kurallara uygun alışverişlerde geçerlidir. Kurallara aykırı talepler için hanterra.com tarafından işlem gerçekleştirilmeyecektir.

hanterra.com’ dan yapılan alışverişlerinizde iade taleplerinizi sadece hanterra.com üzerinden iletebilirsiniz. 

Ürünler geri gönderilirken anlaşmalı olduğumuz kargo firması tercih edilmelidir. Farklı bir kargo firması tercih edilirse gönderim masrafı müşterilerimize ait olacaktır. Farklı kargo firmalarıyla yapılan gönderimlerde kargo Şirket tarafından teslim alınmaz, göndericiye iade edilmesi için kargo firmasına talimat verilir.

İadenin Şirket tarafından kabul edilebilmesi için; satın alınan ürünün kullanılmamış, tahrip edilmemiş, ürün paketli ise paketi hasar görmemiş ve tekrar satılabilir olması gerekmektedir. Siparişiniz Şirket tarafından kargolandığında paketin dışında faturanızın bir kopyası da gönderilmektedir. Ürün ya da ürünlerin iade amacıyla firmamıza gönderilmesi sırasında adınıza kesilmiş faturanın 1 nüshasının da ürün ile birlikte geri gönderilmesi işlemlerin daha hızlı sonuçlanabilmesi açısından önemlidir.

İade ve değişimini talep edeceğiniz ürünün tekrar satılabilir olması esastır. 

Ürün için yukarıda belirtilen koşullar dahilinde iade talebi başlatılıp, iadesi tarafımıza ulaştıktan sonra gelen ürünün şartlara uygunluğu kontrol edilecektir. Kontrol sonrasında uygun bulunan iadeler için yapılan ödemenin şekline sadık kalınarak iade işlemi 3 iş günü içerisinde gerçekleştirilir. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde ürün bedeli, bankanıza bağlı olarak 3 - 10 iş günü içerisinde hesabınıza yansımaktadır. Burada oluşabilecek olası gecikmeler tamamen bankanızın çalışma şekline bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Üründen kaynaklanan bir kusurdan dolayı yapacağınız iade taleplerine hataların tespiti için ürünün incelenmesinin ardından bilgi ve cevap verilecektir.

Tüm ürünler kontrolden geçirilerek kargoya teslim edilmektedir. Ancak olası hataların önüne geçmek amaçlı siparişleriniz kargo firması tarafından teslim edilirken mutlaka kargo görevlisinin yanında paketi açarak, üründe/pakette hasar olup olmadığını kontrol ediniz. Hasar olması durumunda ürünü teslim almayınız ve kargo görevlisinden tutanak tutmasını isteyiniz.


İADE ADRESİ 
Yukarıdaki şartlarda kargo ücretinin Şirket’imize ait olduğu durumlarda gönderim için lütfen SENDEO’yu tercih ediniz. Kargo ücretinin müşteriye ait olduğu durumlarda müşterinin tercih edeceği bir kargo firması kullanılabilir.

Ekonova Danışmanlık ve Dış Tic. Ltd. Şti.
Güzelyalı Mahallesi, Hatice Ana Sokak No: 9, Pendik / İstanbul
Telefon : 0 216 290 18 16
E-mail : [email protected]