loader
ES 600 Porcelain Paper Clay - Kağıt Katkılı Porselen ÇamuruVALENTINE CLAYS | 900-1280 °C | 5kg
ES 600 Porcelain Paper Clay - Kağıt Katkılı Porselen ÇamuruVALENTINE CLAYS | 900-1280 °C | 5kg
ES 600 Porcelain Paper Clay - Kağıt Katkılı Porselen ÇamuruVALENTINE CLAYS | 900-1280 °C | 5kg
  • ES 600 Porcelain Paper Clay - Kağıt Katkılı Porselen ÇamuruVALENTINE CLAYS | 900-1280 °C | 5kg
  • ES 600 Porcelain Paper Clay - Kağıt Katkılı Porselen ÇamuruVALENTINE CLAYS | 900-1280 °C | 5kg
  • ES 600 Porcelain Paper Clay - Kağıt Katkılı Porselen ÇamuruVALENTINE CLAYS | 900-1280 °C | 5kg
#1C050VLC001a

ES 600 Porcelain Paper Clay - Kağıt Katkılı Porselen Çamuru

VALENTINE CLAYS | 900-1280 °C | 5kg
₺782,00

₺651,67 + KDV

Pürüzsüz, beyaz renkli, kağıt katkılı porselen çamurudur. Küçük ve orta büyüklükte çalışmalar yapılabilir ve 1220°C-1280°C'de yarı şeffaf hale gelir.

Tükendi

• İnanılmaz derecede güçlü plakalar yapılabilir. Çok ince plakalar bile yırtılmadan katlanır, bükülür ve şekillendirilir.
• Ekstra büyük veya kalın formlar, çökme yapmadan kendi ağırlıklarını taşıyabilir.
• Bisküvi pişirimi yapmadan önce, kolayca ve eşit şekilde yeniden ıslatır ve kuruluğun herhangi bir aşamasında yeniden çalışmanıza, değiştirmenize ya da yeni çamur eklemenize izin verir.
• Nem çamur bünyesinden son derece eşit şekilde buharlaşır, bu sayede hızlı kurutma da dahi problem çıkartmaz.
• Abartılı formlar şeklini diğer çamurlara oranla daha iyi korur.
• İlk pişirim yapılmadan önce bile, tamamen kuru olsa dahi, son derecede güçlüdür ve gerekirse taşıması ya da nakliyesi kolaydır.
• ES 600'den hazırladığınız macun ile kurutma sırasında oluşan çatlakları onarmak ya da daha önce şekillendirilmiş modüllerden yeni formlar oluşturmak mümkündür. Hatta önceden bisküvi pişirimi yapılmış bir ürünü onarabilir veya eklemeler yapabilirsiniz. Bunun için form üzerinde değişiklik yaptıktan sonra tekrar bisküvi pişirimi yapmalısınız.
• Ayrıca, pişirim sırasında liflerinin yanması, özellikle büyük ölçekli formların gözle görülür derecede daha hafif olmasını sağlar ve bir çok çamura göre daha iyi termal şok özeliği verir.
Her tür pişirim için uygundur: elektrikli fırın, redüksiyon, Raku, Tuz ya da Soda pişirimi yapılabilir.

LÜTFEN DİKKAT:
ES 600, selüloz lifi içerir; elyafın üretimi sırasında oluşan karbon, kilde zaman zaman noktalanmaya sebep olabilir.Pişirim sırasında çamur içindeki organikler, selüloz lifleri duman etkisi yaratacaktır - solunmasından kaçının. Fırın iyi havalandırılmalı, yani dumanların fırın odasından güvenli bir şekilde alınmasını sağlayan uygun bir emme fanı yerleştirilmelidir. Yeterli havalandırma olmadığı takdirde, mekanda varsa, duman alarmını tetikleyebilir.

Genel Özellikler
Ürün Adı ES 600 PAPERCLAY
Üretici Firma Valentine Clays - İngiltere
Doku Pürüzsüz
Pişme Rengi Beyaz
Önerilen Pişirim Aralığı 900 - 1280°C

Pişirim Öncesi
Kimyasal Analiz
SiO2 56,55%
TiO2 0,06%
Al2O3 22,61%
Fe2O3 0,48%
P2O5 0,08%
CaO 0,17%
MgO 0,22%
K2O 2,32%
Na2O 1,19%

Pişirim Sonrası
Numune Pişirim Derecesi 1100 ℃ 1200 ℃
Kurudan Pişmiş Ürüne Küçülme Oranı x 16%
Termal Genleşme Katsayısı (x10-6/ ℃)
500 ℃ 0,256
600 ℃ 0,338

Yukarıda belirtilen teknik özellikler yaklaşık olarak değerlendirmelidir.

Sitemiz üzerinden vereceğiniz siparişler SENDEO Kargo firması ile gönderilmektedir. Gönderileriniz, siparişiniz sistemimizde onaylandığında (kredi kartı güvenlik onayından geçen ya da banka havalesi şirket hesabımıza ulaşan alışverişler) ortalama 1 -3 iş günü içerisinde kargoya verilecektir.

Toplam 250 kg ve üzeri siparişlerinizde nakliye şirketi veya ambar gönderim seçeneği için bizimle bağlantıya geçmenizi rica ederiz.

** Özel üretim ürünlerinde teslim süresi için teklif talebinde bulunulması gerekiyordur. **

Cumartesi ve Pazar günleri gönderim yoktur.

Ürünleriniz taşıma firmasına teslim edildiğinde SENDEO Kargo firması tarafından SMS ile siparişiniz hakkında bilgilendirilirsiniz.

Alışveriş yapan müşterilerimiz aşağıdaki koşulları okumuş ve kabul etmiş sayılmaktadır. Bu sayfada ifade edilen tüm koşullar hanterra.com üzerinden yapılan alışverişler için geçerlidir.

Satın aldığınız ürünleri; kullanmamak, zarar vermemek, orijinalliğini ve yeniden satılabilirliğini bozmamak şartıyla hiçbir sebep göstermeksizin fatura tarihinden itibaren 14 takvim günü içerisinde iade edebilirsiniz. İade talepleri aşağıdaki kurallara uygun alışverişlerde geçerlidir. Kurallara aykırı talepler için hanterra.com tarafından işlem gerçekleştirilmeyecektir.

hanterra.com’ dan yapılan alışverişlerinizde iade taleplerinizi sadece hanterra.com üzerinden iletebilirsiniz. 

Ürünler geri gönderilirken anlaşmalı olduğumuz kargo firması tercih edilmelidir. Farklı bir kargo firması tercih edilirse gönderim masrafı müşterilerimize ait olacaktır. Farklı kargo firmalarıyla yapılan gönderimlerde kargo Şirket tarafından teslim alınmaz, göndericiye iade edilmesi için kargo firmasına talimat verilir.

İadenin Şirket tarafından kabul edilebilmesi için; satın alınan ürünün kullanılmamış, tahrip edilmemiş, ürün paketli ise paketi hasar görmemiş ve tekrar satılabilir olması gerekmektedir. Siparişiniz Şirket tarafından kargolandığında paketin dışında faturanızın bir kopyası da gönderilmektedir. Ürün ya da ürünlerin iade amacıyla firmamıza gönderilmesi sırasında adınıza kesilmiş faturanın 1 nüshasının da ürün ile birlikte geri gönderilmesi işlemlerin daha hızlı sonuçlanabilmesi açısından önemlidir.

İade ve değişimini talep edeceğiniz ürünün tekrar satılabilir olması esastır. 

Ürün için yukarıda belirtilen koşullar dahilinde iade talebi başlatılıp, iadesi tarafımıza ulaştıktan sonra gelen ürünün şartlara uygunluğu kontrol edilecektir. Kontrol sonrasında uygun bulunan iadeler için yapılan ödemenin şekline sadık kalınarak iade işlemi 3 iş günü içerisinde gerçekleştirilir. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde ürün bedeli, bankanıza bağlı olarak 3 - 10 iş günü içerisinde hesabınıza yansımaktadır. Burada oluşabilecek olası gecikmeler tamamen bankanızın çalışma şekline bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Üründen kaynaklanan bir kusurdan dolayı yapacağınız iade taleplerine hataların tespiti için ürünün incelenmesinin ardından bilgi ve cevap verilecektir.

Tüm ürünler kontrolden geçirilerek kargoya teslim edilmektedir. Ancak olası hataların önüne geçmek amaçlı siparişleriniz kargo firması tarafından teslim edilirken mutlaka kargo görevlisinin yanında paketi açarak, üründe/pakette hasar olup olmadığını kontrol ediniz. Hasar olması durumunda ürünü teslim almayınız ve kargo görevlisinden tutanak tutmasını isteyiniz.


İADE ADRESİ 
Yukarıdaki şartlarda kargo ücretinin Şirket’imize ait olduğu durumlarda gönderim için lütfen SENDEO’yu tercih ediniz. Kargo ücretinin müşteriye ait olduğu durumlarda müşterinin tercih edeceği bir kargo firması kullanılabilir.

Ekonova Danışmanlık ve Dış Tic. Ltd. Şti.
Güzelyalı Mahallesi, Hatice Ana Sokak No: 9, Pendik / İstanbul
Telefon : 0 216 290 18 16
E-mail : hanterra@hanterra.com