loader
MARS - RAINBOW 300 - Seramik FırınıRAINBOW Serisi - 300 lt Önden Yüklemeli 1300°C Elektrikli
  • MARS - RAINBOW 300 - Seramik FırınıRAINBOW Serisi - 300 lt Önden Yüklemeli 1300°C Elektrikli
#1K020MRS108

MARS - RAINBOW 300 - Seramik Fırını

RAINBOW Serisi - 300 lt Önden Yüklemeli 1300°C Elektrikli

5.105,00 € + KDV
Bu ürünün online alışverişi bulunmamaktadır!
Ürün ile ilgili sorularınızı ve taleplerinizi [email protected] veya +90 216 290 18 16'dan bize iletebilirsiniz.

RAINBOW 300, Rainbow serisinden, yeni teknik özelliklere sahip, fırın içi hafif refrakter tuğla ile örülmüş, önden yüklemeli, 1300 ºC'a çıkabilen elektrikli seramik fırınıdır. Üst model ısı kontrol cihazı, Febris TPD 8623, standart olarak dahildir. Bu fırınlar çini, çömlek, seramik, stoneware ve porselen üretiminde bisküvi, sır ve dekor pişirimi için uygundur.

Opsiyonlar
Renk Seçimi
Isı Kontrol Cihaz Seçimi

Toplam5.105,00 € + KDV

MARS - RAINBOW 300 Önden Yüklemeli Fırın 1300°C
Genel Bilgi
RAINBOW 300, Mars Fırınlarının Rainbow Serisinden, yeni teknik özelliklere sahip, 1300°C'a çıkabilen önden yüklemeli elektrikli seramik fırınıdır. Bu fırınlar çini, çömlek, seramik, stoneware ve porselen üretimi; ayrıca bisküvi, sır ve dekor pişirimi için uygundur.

RAINBOW 300 trifaze elektrikle çalışır. Önden yüklemeli oluşu ve yüksekliğinin ürün yerleştirme ve boşaltma açısından ergonomik tasarlanmış olması bu fırını çok kullanışlı kılar.

Rainbow serisi, fırın içi hafif refrakter tuğla ile örülmüş olarak kullanıma sunulur. Refrakter tuğla seramik elyafa oranla daha dayanıklıdır. Seramik elyafa dokunulması tavsiye edilmediğinden, özellikle fırını öğrencilerin kullandığı stüdyolarda refrakter tuğla olması idealdir ve daha sağlıklıdır.
Renk
Rainbow serisi fırınlarda beş ayrı renk seçeneği standart olarak sunulmaktadır. Bu renklerden herhangi biri seçilebilir. Bunlar: Yeşil (RAL-6010), Sarı (RAL-1007), Kırmızı (RAL-3001), Turuncu (RAL-2010) ve Mavi (RAL- 5019)
Isı Elemanları
Rainbow serisinde yalnızca Kanthal A-1 ısı elemanları kullanılır. Kanthal®, ısıtma teknolojisi ve direnç malzemeleri alanında dünya lideri bir markadır. Kanthal A-1 ferritik demir-krom-alüminyum alaşımından oluşan ve 1400 ºC'a kadar dayanabilen bir ısı elemanıdır.

Isı elemanları taban ve iki yan duvarda bulunur.
TERMOKUPL
Rainbow serisinde ısı kontrolü standart olarak tek bölgeden yapılır ve bir set birinci sınıf S-tipi termokupl kullanılarak yapılır. S-tipi termokupl, stoneware ve porselen gibi yüksek sıcaklıkta pişirimler için gerekli ve idealdir.

Fırın içi ısı farklılığının önemli olduğu çok hassas çalışmalar için iki ya da üç bölgeden ısı kontrolü gerekebilir. Opsiyonel olarak sunduğumuz bu özellik hakkında daha fazla bilgi için iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz.
Isı Kontrol Cihazı
STANDART: FEBRIS 8623 Isı Kontrol Cihazı
Seramik fırınının en önemli bileşenlerinden biri ısı kontrol cihazıdır. Febris TPD 8623 Isı Kontrol Cihazı bu modelde standarttır. Bu ısı kontrol cihazı Amerika’da üretilmektedir ve teknik özellikleri Rainbow serisi gibi, gerektiğinde çok bölgeden kontrol edilebilen yüksek ısı fırınları için uygundur. Her biri 8 basamaktan oluşan, 6 farklı program olanağı sunar.

Febris TPD 8523’ün diğer özellikler arasında gecikmeli başlatma, ön ısıtma, alarm, koni ayarları, termokupl ayarları, 16 basamak programı ve atlama adımı bulunur. Febris TPD 8523 gelişmiş özellikleri arasında 3 bölgeye kadar ısı kontrol seçeneği de bulunur.

OPSİYONEL: BENTRUP TC 507 - Yeni nesil, bilgisayara bağlanabilen profesyonel seri programlama cihazı.
Profesyonel seri Bentrup TC 500, Alman menşeili, en son teknolojileri kullanan, yeni standartlar belirleyen tamamen yeni tasarlanmış bir ısı kontrol cihazıdır. Yeni programlama sistemi basit bir şekilde tasarlanmış ve kullanımı kolay olsa da, genişletilmiş giriş / çıkış özelliklerine sahip, oldukça sofistike, çok işlevli ve çok kanallı bir cihazdır.

Ek ekranlar ve daha etkili bir düzenleme kullanımıyla işlemler çok kolaydır. Bentrup markasının tanınmış güvenlik özellikleri Bentrup TC 507'de daha da geliştirilmiştir.

Çoklu bölge operasyonu, tamamen ayarlanabilir ayar kontrol tasarımı, hata izleme hafızası ve seri PC bağlantısı gibi yeni özellikler, kullanıcıya son teknolojiyi konforla ve güvenle kullanma imkanı sunar.

MARS - RAINBOW 300 Önden Yüklemeli Fırın 1300°C
Kullanım Alanı Porselen, Seramik, Çömlek & Çini Üretiminde, Bisküvi, Sır ve Dekor Pişirim
Max Sıcaklık 1300°C
Sıcaklık Algılayıcı Tipi S Tipi (PtRh-Pt)
Sıcaklık Programlama & Kontrol Cihazı Febris TPD 8623 (6 program, 8 adım). Opsiyonel - Bentrup TC 507
Sıcaklık Kontrolü Tek bölgeden kontrol (standart) Opsiyonel - 2 veya 3 bölgeden ısı kontrolü
Güç Kontrolü Kontaktör (standart) SSR - Katı Hal Rölesi (opsiyonel)
Isıtıcı Elemanlar Kanthal A1 kalite spiral formlu ısıtıcı elemanlar.
Isı İzolasyonu Tüm iç yüzeyler hafif refrakter tuğla.
Soğuma Manuel kontrollü baca yardımı ile doğal soğutma
Fırın Kapısı Manuel
Gövde Kaynaklı çelik konstrüksiyon
Renk Yeşil (RAL-6010), Sarı (RAL-1007), Kırmızı (RAL-3001), Turuncu (RAL-2010) veya Mavi (RAL- 5019)
Elektrik Bağlantısı Trifaze+Nötr+Toprak
Bağlantı Kablosu Tüm modeller CE norm fiş ve kablosu ile teslim edilir.
Fırın İç Ölçüler w 50 x d 90 x h 67 cm Fırın Tablo Görseli
Fırın Dış Ölçüler W 111 x D 140 x H 185 cm
Hacim 300 litre
Ağırlık 500 kg
Güç 20,0 kW

Özel ürtetim ürünlerde stok durumu ve üretim programına bağlı olarak teslimat süresi ortalama 1 ve 4 hafta arasıdır. Satış koşulları ve teslimat süresi için bizimle bağlatıya geçebilirsiniz.