loader
HTL 031  - Red LustreCOLOROBBIA ART - Kırmızı Lüster - 10gr
  • HTL 031  - Red LustreCOLOROBBIA ART - Kırmızı Lüster - 10gr
#1G060CLR031

HTL 031 - Red Lustre

COLOROBBIA ART - Kırmızı Lüster - 10gr
₺1.789,00

₺1.490,83 + KDV

Kırmızı lüsterdir. Metalik lüsterler bir çeşit sır üstü boyalardır, üçüncü pişirim gerektirirler. ( Uygulama ve pişirim için Ürün Detaylarına bakınız)

COLOROBBIA ART - METALİK LÜSTERLER
Sıvı altınlar ve metalik lüsterler, ana bileşen olarak çözünmüş metaller içerirler ve sırüstü boya kategorisindedirler. Genellikle seramik ürüne metalik, ayna benzeri bir görünüm kazandırır.
Esas olarak seramik ya da porselen ürünler üzerine fırça ile uygulanırlar ve her zaman önceden pişirilmiş ve sırlanmış ürünlere uygulanırlar. 

ÖNERİLEN PIŞIRME SICAKLIKLARI:
Cam: 500°C - 600°C
Seramik: 690°C - 700°C 
Porselen: 750°C - 815°C

HAZIRLIK-UYGULAMA-PİŞİRME 
Bu ürünler kullanıma hazırdır ve genellikle yapışkan, koyu kahverengi sıvı görünümündedir. 

Sadece lüsterler için kullanacağınız pürüzsüz bir fırça ile uygulama yapın. Altın veya metalik lüsterleri uygulamadan önce alanı alkolle temizleyin ve tamamen kurumasını sağlayın.

Lüsterlerin % 5 ile % 15 arasında HTL 199 İnceltici ile seyreltilmesi tavsiye edilir.
Altın, platin, bakır ve bronz gibi bazı lüsterlerin fazla seyreltilmesine gerek yoktur. Diğer lüsterler yaklaşık % 10 oranında seyreltilebilir.  Fırça ne çok fazla, ne de çok az yüklenmeli ve uygulanan katman düzgün ve ince olmalıdır. Çok kalın bir katman, pişirme sırasında yanmaya veya bulutlanmaya neden olur. 

Mother of Pearl (Sedef) lüsterin en az % 15 oranında seyreltilmesi gerekir. Kalın tabakalar halinde uygulandığında diğerlerine göre daha kolay yanar. Yanmış olan Mother of Pearl lüster beyaz bir toz oluşturur ve yapışmaz. Aynı akışkanlığı ve renk tonunu korumak için seyreltme sırasında hassas ölçekler kullanılması önerilir.

Lüsterlerin uygulama aşaması, muhtemelen en iyi sonuçların elde edilmesinde en önemli faktördür. Güçlü renklere sahip renkli lüsterler oldukça ince bir uygulama gerektirirken, diğer lüsterler (özellikle metalik olanlar) daha da ince bir uygulama gerektirir. Lüsterler çok kalın uygulanırsa, donuk yüzeyler, pullanma vb. sorunlara yol açabilirler. Lüsterler iyi havalandırılan bir seramik fırınında pişirilmelidir, aksi takdirde alınacak sonuç etkilenebilir.

Pişirmeden önce, ürünler sıcak, tozsuz bir yerde birkaç saat kurumaya bırakılmalıdır. 
Yeterince parlak olmayan, donuk sonuçlar, yetersiz havalandırma veya aşırı sıcaklıkta pişirmeden kaynaklanabilir. 

NOT:
Verilen bilgiler sadece tavsiye amaçlıdır. Farklı uygulama yöntemleri ve farklı pişirme koşulları sonuçları etkileyecektir. 

Bu ürün çocuklar tarafından kullanılmak üzere tasarlanmamıştır ve her zaman dikkatli bir şekilde ve iyi havalandırılmış bir alanda kullanılmalıdır. Kurşun ve ağır metal içermez. Yeme içme kaplarında kullanıma uygundur.

Bu ürünleri büyük ölçekte kullanmadan önce bir ön test yapmanızı tavsiye ederiz. • • •

COLOROBBIA S.p.a 1921’den beri İtalya’da seramik sanayi için çamurlar, sırlar ve renkler üretiyor.

Uzun yıllara dayanan tecrübesini kullanarak yarattığı COLOROBBIA Art markasıyla, yaratmayı, denemeyi, sadece keyif için ya da profesyonel olarak, merakla ve tutkuyla, seramik yapmayı herkes için kolay ve erişilebilir hale getiriyor.

COLOROBBIA Art “kullanıma hazır” ürün gruplarıyla, çok çeşitli, kaliteli, çok amaçlı ve kullanımı kolay ürünler sunuyor.

Sitemiz üzerinden vereceğiniz siparişler Yurtiçi Kargo firması ile gönderilmektedir. Gönderileriniz, siparişiniz sistemimizde onaylandığında (kredi kartı güvenlik onayından geçen ya da banka havalesi şirket hesabımıza ulaşan alışverişler) ortalama 1 -3 iş günü içerisinde kargoya verilecektir.

Toplam 250 kg ve üzeri siparişlerinizde nakliye şirketi veya ambar gönderim seçeneği için bizimle bağlantıya geçmenizi rica ederiz.

** Özel üretim ürünlerinde teslim süresi için teklif talebinde bulunulması gerekiyordur. **

Cumartesi ve Pazar günleri gönderim yoktur.

Ürünleriniz taşıma firmasına teslim edildiğinde Yurtiçi Kargo firması tarafından SMS ile siparişiniz hakkında bilgilendirilirsiniz.

Alışveriş yapan müşterilerimiz aşağıdaki koşulları okumuş ve kabul etmiş sayılmaktadır. Bu sayfada ifade edilen tüm koşullar hanterra.com üzerinden yapılan alışverişler için geçerlidir.

Satın aldığınız ürünleri; kullanmamak, zarar vermemek, orijinalliğini ve yeniden satılabilirliğini bozmamak şartıyla hiçbir sebep göstermeksizin fatura tarihinden itibaren 14 takvim günü içerisinde iade edebilirsiniz. İade talepleri aşağıdaki kurallara uygun alışverişlerde geçerlidir. Kurallara aykırı talepler için hanterra.com tarafından işlem gerçekleştirilmeyecektir.

hanterra.com’ dan yapılan alışverişlerinizde iade taleplerinizi sadece hanterra.com üzerinden iletebilirsiniz. 

Ürünler geri gönderilirken anlaşmalı olduğumuz kargo firması tercih edilmelidir. Farklı bir kargo firması tercih edilirse gönderim masrafı müşterilerimize ait olacaktır. Farklı kargo firmalarıyla yapılan gönderimlerde kargo Şirket tarafından teslim alınmaz, göndericiye iade edilmesi için kargo firmasına talimat verilir.

İadenin Şirket tarafından kabul edilebilmesi için; satın alınan ürünün kullanılmamış, tahrip edilmemiş, ürün paketli ise paketi hasar görmemiş ve tekrar satılabilir olması gerekmektedir. Siparişiniz Şirket tarafından kargolandığında paketin dışında faturanızın bir kopyası da gönderilmektedir. Ürün ya da ürünlerin iade amacıyla firmamıza gönderilmesi sırasında adınıza kesilmiş faturanın 1 nüshasının da ürün ile birlikte geri gönderilmesi işlemlerin daha hızlı sonuçlanabilmesi açısından önemlidir.

İade ve değişimini talep edeceğiniz ürünün tekrar satılabilir olması esastır. 

Ürün için yukarıda belirtilen koşullar dahilinde iade talebi başlatılıp, iadesi tarafımıza ulaştıktan sonra gelen ürünün şartlara uygunluğu kontrol edilecektir. Kontrol sonrasında uygun bulunan iadeler için yapılan ödemenin şekline sadık kalınarak iade işlemi 3 iş günü içerisinde gerçekleştirilir. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde ürün bedeli, bankanıza bağlı olarak 3 - 10 iş günü içerisinde hesabınıza yansımaktadır. Burada oluşabilecek olası gecikmeler tamamen bankanızın çalışma şekline bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Üründen kaynaklanan bir kusurdan dolayı yapacağınız iade taleplerine hataların tespiti için ürünün incelenmesinin ardından bilgi ve cevap verilecektir.

Tüm ürünler kontrolden geçirilerek kargoya teslim edilmektedir. Ancak olası hataların önüne geçmek amaçlı siparişleriniz kargo firması tarafından teslim edilirken mutlaka kargo görevlisinin yanında paketi açarak, üründe/pakette hasar olup olmadığını kontrol ediniz. Hasar olması durumunda ürünü teslim almayınız ve kargo görevlisinden tutanak tutmasını isteyiniz.


İADE ADRESİ 
Yukarıdaki şartlarda kargo ücretinin Şirket’imize ait olduğu durumlarda gönderim için lütfen SENDEO’yu tercih ediniz. Kargo ücretinin müşteriye ait olduğu durumlarda müşterinin tercih edeceği bir kargo firması kullanılabilir.

Ekonova Danışmanlık ve Dış Tic. Ltd. Şti.
Güzelyalı Mahallesi, Hatice Ana Sokak No: 9, Pendik / İstanbul
Telefon : 0 216 290 18 16
E-mail : hanterra@hanterra.com