loader
HTL 033  - Green LustreCOLOROBBIA ART - Yeşil Lüster - 10gr
HTL 033  - Green LustreCOLOROBBIA ART - Yeşil Lüster - 10gr
  • HTL 033  - Green LustreCOLOROBBIA ART - Yeşil Lüster - 10gr
  • HTL 033  - Green LustreCOLOROBBIA ART - Yeşil Lüster - 10gr
#1G060CLR033

HTL 033 - Green Lustre

COLOROBBIA ART - Yeşil Lüster - 10gr
₺225,00 245,00

₺190,68 + KDV

Yeşil lüsterdir. Metalik lüsterler bir çeşit sır üstü boyalardır, üçüncü pişirim gerektirirler. ( Uygulama ve pişirim için Ürün Detaylarına bakınız)

COLOROBBIA ART - METALİK LÜSTERLER
Sıvı altınlar ve metalik lüsterler, ana bileşen olarak çözünmüş metaller içerirler ve sırüstü boya kategorisindedirler. Genellikle seramik ürüne metalik, ayna benzeri bir görünüm kazandırır.
Esas olarak seramik ya da porselen ürünler üzerine fırça ile uygulanırlar ve her zaman önceden pişirilmiş ve sırlanmış ürünlere uygulanırlar. 

ÖNERİLEN PIŞIRME SICAKLIKLARI:
Cam: 500°C - 600°C
Seramik: 690°C - 700°C 
Porselen: 750°C - 815°C

HAZIRLIK-UYGULAMA-PİŞİRME 
Bu ürünler kullanıma hazırdır ve genellikle yapışkan, koyu kahverengi sıvı görünümündedir. 

Sadece lüsterler için kullanacağınız pürüzsüz bir fırça ile uygulama yapın. Altın veya metalik lüsterleri uygulamadan önce alanı alkolle temizleyin ve tamamen kurumasını sağlayın.

Lüsterlerin % 5 ile % 15 arasında HTL 199 İnceltici ile seyreltilmesi tavsiye edilir.
Altın, platin, bakır ve bronz gibi bazı lüsterlerin fazla seyreltilmesine gerek yoktur. Diğer lüsterler yaklaşık % 10 oranında seyreltilebilir.  Fırça ne çok fazla, ne de çok az yüklenmeli ve uygulanan katman düzgün ve ince olmalıdır. Çok kalın bir katman, pişirme sırasında yanmaya veya bulutlanmaya neden olur. 

Mother of Pearl (Sedef) lüsterin en az % 15 oranında seyreltilmesi gerekir. Kalın tabakalar halinde uygulandığında diğerlerine göre daha kolay yanar. Yanmış olan Mother of Pearl lüster beyaz bir toz oluşturur ve yapışmaz. Aynı akışkanlığı ve renk tonunu korumak için seyreltme sırasında hassas ölçekler kullanılması önerilir.

Lüsterlerin uygulama aşaması, muhtemelen en iyi sonuçların elde edilmesinde en önemli faktördür. Güçlü renklere sahip renkli lüsterler oldukça ince bir uygulama gerektirirken, diğer lüsterler (özellikle metalik olanlar) daha da ince bir uygulama gerektirir. Lüsterler çok kalın uygulanırsa, donuk yüzeyler, pullanma vb. sorunlara yol açabilirler. Lüsterler iyi havalandırılan bir seramik fırınında pişirilmelidir, aksi takdirde alınacak sonuç etkilenebilir.

Pişirmeden önce, ürünler sıcak, tozsuz bir yerde birkaç saat kurumaya bırakılmalıdır. 
Yeterince parlak olmayan, donuk sonuçlar, yetersiz havalandırma veya aşırı sıcaklıkta pişirmeden kaynaklanabilir. 

NOT:
Verilen bilgiler sadece tavsiye amaçlıdır. Farklı uygulama yöntemleri ve farklı pişirme koşulları sonuçları etkileyecektir. 

Bu ürün çocuklar tarafından kullanılmak üzere tasarlanmamıştır ve her zaman dikkatli bir şekilde ve iyi havalandırılmış bir alanda kullanılmalıdır. Kurşun ve ağır metal içermez. Yeme içme kaplarında kullanıma uygundur.


Bu ürünleri büyük ölçekte kullanmadan önce bir ön test yapmanızı tavsiye ederiz. • • •

COLOROBBIA S.p.a 1921’den beri İtalya’da seramik sanayi için çamurlar, sırlar ve renkler üretiyor.

Uzun yıllara dayanan tecrübesini kullanarak yarattığı COLOROBBIA Art markasıyla, yaratmayı, denemeyi, sadece keyif için ya da profesyonel olarak, merakla ve tutkuyla, seramik yapmayı herkes için kolay ve erişilebilir hale getiriyor.

COLOROBBIA Art “kullanıma hazır” ürün gruplarıyla, çok çeşitli, kaliteli, çok amaçlı ve kullanımı kolay ürünler sunuyor.

Sitemiz üzerinden vereceğiniz siparişler anlaşmalı olduğumuz UPS kargo firması ile gönderilmektedir. Gönderileriniz, siparişiniz sistemimizde onaylandığında (kredi kartı güvenlik onayından geçen ya da banka havalesi şirket hesabımıza ulaşan alışverişler) ortalama 2 -3 iş günü içerisinde kargoya verilecektir.

** Özel üretim ürünlerinde teslim süresi Ürün Detay bölümünde ayrıca belirtilmiştir. **

Cumartesi ve Pazar günleri gönderim yoktur.

Ürünleriniz kargo firmasına teslim edildiğinde UPS tarafından SMS ile siparişiniz hakkında bilgilendirilirsiniz.