loader
Dusty Creamhanterra - Stoke-on-Trent Serisi | 1000°C-1080°C | 250gr
  • Dusty Creamhanterra - Stoke-on-Trent Serisi | 1000°C-1080°C | 250gr
#1G010HAN042a

Dusty Cream

hanterra - Stoke-on-Trent Serisi | 1000°C-1080°C | 250gr
₺192,00

₺160,00 + KDV

İngiltere’nin dünyaca ünlü seramik merkezi Stoke-on-Trent’den 1000°C - 1080°C arasında çalışılabilen krem renkli, efektli, parlak toz seramik sırıdır.

Kurşun içermez, toksik değildir ve yeme içme kaplarında kullanılabilir.

Toz sırların hazırlanması:

%60 toz sır, %40 su ile hazırlanması önerilir. Toz sırlar, tavsiye edilen orana göre su ile karıştırıldıktan sonra, daldırma ve dökme yöntemi ile uygulama için uygundur. Püskürtme için biraz daha seyreltmek gerekebilir. Toz sırlar MEDIUM 40 gibi bir sır bağlayıcısı eklenmeden fırça ile uygulama için uygun değildirler. Fırça ile uygulama için yaklaşık %5 MEDIUM 40 eklenmesini öneriyoruz. Tam oran, bisküvi yapılmış ürününüzün emiciliğine bağlıdır.

Toz sırları, uygun bir kap içinde su ile karıştırın ve daha sonra süzgeçten geçirin. Toz sırların hazırlanması sırasında mutlaka toz maskesi takılmalıdır.

Özel efektli sırlar genellikle istenen efekti elde etmek için yoğun bir uygulama gerektirir. Bazı özel efektli sırlar pişirme sırasında akabilir, bu nedenle fırın raflarınızı korumak için fırın plaka koruyucu kullanmanızı öneririz. Bazı toz sırlar kısmen çözünür malzeme içerdiğinden, uzun süre sıvı halde depolandıklarında tamamen çözünerek sırın davranışını, pişirim sonrası sonucunu değiştirebilir. Bu nedenle, her defasında ihtiyacınız olduğu kadar sır hazırlamanızı ve çok uzun süre sıvı halde depolamaktan kaçınmanızı tavsiye ediyoruz.

• • •

Bilinen büyük seramik sır üreticileri dışında, dünyada pek çok butik, özel üretici bulunuyor. Çoğunluğu aile işletmesi olan bu firmalar, yıllar boyunca edindikleri tecrübeyle endüstriyel üretim yapanlar kadar küçük seramik üreticileri, seramik atölyeleri, seramik sanatçılarının keyifle ve güvenle kullandığı seramik sırları, boyaları üretiyorlar. hanterra sırları ile hedefimiz onlardan seçtiğimiz özel üretim sırları size getirmek, çalışmalarınıza farklılık katacak alternatifler sunabilmek.

Stoke-on-Trent Serisi

İngiltere’nin orta bölgesinde küçük bir şehir olan Stoke-on-Trent, 300 yılı aşkın bir seramik geçmişine sahiptir. Wedgewood, Royal Doulton, Dudson, Spode gibi dünyaca ünlü porselen sofra eşyası üreticilerine ev sahipliği yapan şehrin, seramik konusunda rakipsiz bir kültürel mirası bulunmaktadır. Stoke-on-Trent, resmi olarak Dünya Seramik Başkenti olarak tanınmaktadır. hanterra markası altında ilk olarak, Stoke-on-Trent’te her sıcaklık seviyesi için ürettirdiğimiz toz seramik sırlarını size sunuyoruz. Tüm sıcaklık seviyelerinde, ister düşük derece, ister orta derece, ister yüksek derecede çalışıyor olun, size uygun seramik sırlarını sitemizde bulabilirsiniz.

Sitemiz üzerinden vereceğiniz siparişler Yurtiçi Kargo firması ile gönderilmektedir. Gönderileriniz, siparişiniz sistemimizde onaylandığında (kredi kartı güvenlik onayından geçen ya da banka havalesi şirket hesabımıza ulaşan alışverişler) ortalama 1 -3 iş günü içerisinde kargoya verilecektir.

Alışveriş yapan müşterilerimiz aşağıdaki koşulları okumuş ve kabul etmiş sayılmaktadır. Bu sayfada ifade edilen tüm koşullar hanterra.com üzerinden yapılan alışverişler için geçerlidir.

Satın aldığınız ürünleri; kullanmamak, zarar vermemek, orijinalliğini ve yeniden satılabilirliğini bozmamak şartıyla hiçbir sebep göstermeksizin fatura tarihinden itibaren 14 takvim günü içerisinde iade edebilirsiniz. İade talepleri aşağıdaki kurallara uygun alışverişlerde geçerlidir. Kurallara aykırı talepler için hanterra.com tarafından işlem gerçekleştirilmeyecektir.

hanterra.com’ dan yapılan alışverişlerinizde iade taleplerinizi sadece hanterra.com üzerinden iletebilirsiniz. 

Ürünler geri gönderilirken anlaşmalı olduğumuz kargo firması tercih edilmelidir. Farklı bir kargo firması tercih edilirse gönderim masrafı müşterilerimize ait olacaktır. Farklı kargo firmalarıyla yapılan gönderimlerde kargo Şirket tarafından teslim alınmaz, göndericiye iade edilmesi için kargo firmasına talimat verilir.

İadenin Şirket tarafından kabul edilebilmesi için; satın alınan ürünün kullanılmamış, tahrip edilmemiş, ürün paketli ise paketi hasar görmemiş ve tekrar satılabilir olması gerekmektedir. Siparişiniz Şirket tarafından kargolandığında paketin dışında faturanızın bir kopyası da gönderilmektedir. Ürün ya da ürünlerin iade amacıyla firmamıza gönderilmesi sırasında adınıza kesilmiş faturanın 1 nüshasının da ürün ile birlikte geri gönderilmesi işlemlerin daha hızlı sonuçlanabilmesi açısından önemlidir.

İade ve değişimini talep edeceğiniz ürünün tekrar satılabilir olması esastır. 

Ürün için yukarıda belirtilen koşullar dahilinde iade talebi başlatılıp, iadesi tarafımıza ulaştıktan sonra gelen ürünün şartlara uygunluğu kontrol edilecektir. Kontrol sonrasında uygun bulunan iadeler için yapılan ödemenin şekline sadık kalınarak iade işlemi 3 iş günü içerisinde gerçekleştirilir. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde ürün bedeli, bankanıza bağlı olarak 3 - 10 iş günü içerisinde hesabınıza yansımaktadır. Burada oluşabilecek olası gecikmeler tamamen bankanızın çalışma şekline bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Üründen kaynaklanan bir kusurdan dolayı yapacağınız iade taleplerine hataların tespiti için ürünün incelenmesinin ardından bilgi ve cevap verilecektir.

Tüm ürünler kontrolden geçirilerek kargoya teslim edilmektedir. Ancak olası hataların önüne geçmek amaçlı siparişleriniz kargo firması tarafından teslim edilirken mutlaka kargo görevlisinin yanında paketi açarak, üründe/pakette hasar olup olmadığını kontrol ediniz. Hasar olması durumunda ürünü teslim almayınız ve kargo görevlisinden tutanak tutmasını isteyiniz.


İADE ADRESİ 
Yukarıdaki şartlarda kargo ücretinin Şirket’imize ait olduğu durumlarda gönderim için lütfen SENDEO’yu tercih ediniz. Kargo ücretinin müşteriye ait olduğu durumlarda müşterinin tercih edeceği bir kargo firması kullanılabilir.

Ekonova Danışmanlık ve Dış Tic. Ltd. Şti.
Güzelyalı Mahallesi, Hatice Ana Sokak No: 9, Pendik / İstanbul
Telefon : 0 216 290 18 16
E-mail : [email protected]