loader
Stonehanterra - Stoke-on-Trent Serisi | 1100°C-1180°C | 250gr
  • Stonehanterra - Stoke-on-Trent Serisi | 1100°C-1180°C | 250gr
#1G010HAN205a

Stone

hanterra - Stoke-on-Trent Serisi | 1100°C-1180°C | 250gr
₺34,50

₺29,24 + KDV

İngiltere’nin dünyaca ünlü seramik merkezi Stoke-on-Trent’den 1100°C - 1180°C arasında çalışılabilen toz seramik sırıdır.

"

STOKE-ON-TRENT SERİSİ 1100°C - 1180°C SERAMİK SIRLARI

Stoke-on-Trent Serisi kurşun içermez, toksik değildir ve yeme içme kaplarında kullanılabilir.

Toz sırların hazırlanması:
Toz sırları, uygun bir kap içindeki su içine serpiştirin, karıştırın ve daha sonra süzgeçten geçirin. Bir gece dinlendirin. Ertesi gün üstte kalan suyu dökün ve tekrar karıştırıp gerekiyorsa su ilave edin.

Tam oran, bisküvi yapılmış ürününüzün emiciliğine bağlıdır ama fotoğraflardaki karolar, 40 birim su, 60 birim toz sırla karıştırılmış ve daldırma yöntemi ile sırlanmıştır. Püskürtme için biraz daha düşük bir su yüzdesi öneriyoruz.

Bazı toz sırlar kısmen çözünür malzeme içerdiğinden, uzun süre sıvı halde depolandıklarında tamamen çözünerek sırın davranışını / pişirim sonrası sonucunu değiştirebilir. Bu nedenle, her defasında ihtiyacınız olduğu kadar sır hazırlamanızı ve çok uzun süre sıvı halde depolamaktan kaçınmanızı tavsiye ediyoruz.

Sırda çökelme:
Bazı toz sırlarda çökelme olması ve çökerek dip kısımda tekrar karıştırması zor bir katman yaratması mümkündür. Çökelmeyi azaltmak için sofra tuzu (sodyum klorür) ya da İngiliz tuzu (Epsom Salt – Magnezyum sülfat) eklenebilir. Bu basit katkı maddeleri, akışkanlık üzerinde etkisi az olsa da, tortulaşmayı azaltmada mükemmeldirler. Tipik olarak % 0,05 – 0,1 oranında eklenebilir.

Pratik bir yöntem, tuzun bir kısmını sıcak su ile bir fincan içinde daha fazla çözünmeyene kadar (doymuş çözelti) karıştırmaktır. Soğumaya bırakın ve daha sonra hazırladığınız sıra litre başına sadece birkaç damla bu çözeltiden ekleyin, ardından iyice karıştırın. Daha fazla eklemek, sırın kalınlaşmasına neden olur.

Doğru kıvam:
Doğru sır kıvamına ulaşıldığında, bir dahaki sefere tekrarlanabilmesi için ölçülmelidir. Hazırladığınız sıvı sırdan tam olarak 100 cc alın ve tartın. Özgül ağırlığı elde etmek için sonuçtaki ağırlığı gram cinsinden 100'e bölün. Bu size doğru oranı verecektir.

Toz sırlar, tavsiye edilen orana göre su ile karıştırıldıktan sonra, parçanın üzerine daldırma, dökme ya da püskürtme için uygundur.
Fırçayla uygulama:
Toz sırlar MEDIUM 40 gibi bir sır bağlayıcısı eklenmeden fırça ile uygulama için uygun değildirler. Fırça ile uygulama için, 100 birim toz sır ile 40 birim MEDIUM 40 ve 20 birim su eklenmesini öneriyoruz.

Özel efektli sırlar genellikle istenen efekti elde etmek için cömert bir uygulama gerektirir. Ürüne özel bilgi için lütfen ürün açıklamalarına dikkat edin. Bazı özel efektli sırlar pişirme sırasında önemli ölçüde eriyebilir / akabilir, bu nedenle lütfen özellikle fırın mobilyalarınızı korumak için gerekli tüm önlemleri alın.

• • •

Bilinen büyük seramik sır üreticileri dışında, dünyada pek çok butik, özel üretici bulunuyor. Çoğunluğu aile işletmesi olan bu firmalar, yıllar boyunca edindikleri tecrübeyle endüstriyel üretim yapanlar kadar küçük seramik üreticileri, seramik atölyeleri, seramik sanatçılarının keyifle ve güvenle kullandığı seramik sırları, boyaları üretiyorlar.

hanterra sırları ile hedefimiz onlardan seçtiğimiz özel üretim sırları size getirmek, çalışmalarınıza farklılık katacak alternatifler sunabilmek.

Stoke-on-Trent Serisi
İngiltere’nin orta bölgesinde küçük bir şehir olan Stoke-on-Trent, 300 yılı aşkın bir seramik geçmişine sahiptir. Wedgewood, Royal Doulton, Dudson, Spode gibi dünyaca ünlü porselen sofra eşyası üreticilerine ev sahipliği yapan şehrin, seramik konusunda rakipsiz bir kültürel mirası bulunmaktadır. Stoke-on-Trent, resmi olarak Dünya Seramik Başkenti olarak tanınmaktadır.

hanterra markası altında ilk olarak, Stoke-on-Trent’te her sıcaklık seviyesi için ürettirdiğimiz toz seramik sırlarını size sunuyoruz. Tüm sıcaklık seviyelerinde, ister düşük derece, ister orta derece, ister yüksek derecede çalışıyor olun, size uygun seramik sırlarını sitemizde bulabilirsiniz.

"

Sitemiz üzerinden vereceğiniz siparişler anlaşmalı olduğumuz UPS kargo firması ile gönderilmektedir. Gönderileriniz, siparişiniz sistemimizde onaylandığında (kredi kartı güvenlik onayından geçen ya da banka havalesi şirket hesabımıza ulaşan alışverişler) ortalama 2 -3 iş günü içerisinde kargoya verilecektir.

** Özel üretim ürünlerinde teslim süresi Ürün Detay bölümünde ayrıca belirtilmiştir. **

Cumartesi ve Pazar günleri gönderim yoktur.

Ürünleriniz kargo firmasına teslim edildiğinde UPS tarafından SMS ile siparişiniz hakkında bilgilendirilirsiniz.