loader
CLAS - TransparentCOLOROBBIA ART - CLAS - Şeffaf | 1200°C-1280°C | 250g
  • CLAS - TransparentCOLOROBBIA ART - CLAS - Şeffaf | 1200°C-1280°C | 250g
#1G030CLR001a

CLAS - Transparent

COLOROBBIA ART - CLAS - Şeffaf | 1200°C-1280°C | 250g
₺98,00

₺81,67 + KDV

1200°C-1280°C pişirim aralığı ile stoneware ve porselen çamurlarına uygun şeffaf sır.

CLAS CLOROBBIA ART ŞEFFAF SIR

CLAS Şeffaf Sır kurşun içermez ve beyaz çamur üzerinde çok daha iyi sonuç verir.

Toksik değildir ve yeme-içme kaplarında güvenle kullanılabilir.

Toz sırların hazırlanması:
Toz sırları, uygun bir kap içindeki su içine serpiştirin, karıştırın ve daha sonra süzgeçten geçirin. Bir gece dinlendirin. Ertesi gün üstte kalan suyu dökün ve tekrar karıştırıp gerekiyorsa su ilave edin.

Tam oran, bisküvi yapılmış ürününüzün emiciliğine bağlıdır ama fotoğraflardaki karolar, 40 birim su, 60 birim toz sırla karıştırılmış ve daldırma yöntemi ile sırlanmıştır. Püskürtme için biraz daha düşük bir su yüzdesi öneriyoruz.

Bazı toz sırlar kısmen çözünür malzeme içerdiğinden, uzun süre sıvı halde depolandıklarında tamamen çözünerek sırın davranışını / pişirim sonrası sonucunu değiştirebilir. Bu nedenle, her defasında ihtiyacınız olduğu kadar sır hazırlamanızı ve çok uzun süre sıvı halde depolamaktan kaçınmanızı tavsiye ediyoruz.

Sırda çökelme:
Bazı toz sırlarda çökelme olması ve çökerek dip kısımda tekrar karıştırması zor bir katman yaratması mümkündür. Çökelmeyi azaltmak için sofra tuzu (sodyum klorür) ya da İngiliz tuzu (Epsom Salt – Magnezyum sülfat) eklenebilir. Bu basit katkı maddeleri, akışkanlık üzerinde etkisi az olsa da, tortulaşmayı azaltmada mükemmeldirler. Tipik olarak % 0,05 – 0,1 oranında eklenebilir.

Pratik bir yöntem, tuzun bir kısmını sıcak su ile bir fincan içinde daha fazla çözünmeyene kadar (doymuş çözelti) karıştırmaktır. Soğumaya bırakın ve daha sonra hazırladığınız sıra litre başına sadece birkaç damla bu çözeltiden ekleyin, ardından iyice karıştırın. Daha fazla eklemek, sırın kalınlaşmasına neden olur.

Doğru kıvam:
Doğru sır kıvamına ulaşıldığında, bir dahaki sefere tekrarlanabilmesi için ölçülmelidir. Hazırladığınız sıvı sırdan tam olarak 100 cc alın ve tartın. Özgül ağırlığı elde etmek için sonuçtaki ağırlığı gram cinsinden 100'e bölün. Bu size doğru oranı verecektir.

Toz sırlar, tavsiye edilen orana göre su ile karıştırıldıktan sonra, parçanın üzerine daldırma, dökme ya da püskürtme için uygundur.

Fırçayla uygulama:
Toz sırlar MEDIUM 40 gibi bir sır bağlayıcısı eklenmeden fırça ile uygulama için uygun değildirler. Fırça ile uygulama için, 100 birim toz sır ile 40 birim MEDIUM 40 ve 20 birim su eklenmesini öneriyoruz.

Özel efektli sırlar genellikle istenen efekti elde etmek için cömert bir uygulama gerektirir. Ürüne özel bilgi için lütfen ürün açıklamalarına dikkat edin. Bazı özel efektli sırlar pişirme sırasında önemli ölçüde eriyebilir / akabilir, bu nedenle lütfen özellikle fırın mobilyalarınızı korumak için gerekli tüm önlemleri alın.

• • •

COLOROBBIA S.p.a 1921’den beri İtalya’da seramik sanayi için çamurlar, sırlar ve renkler üretiyor.

Uzun yıllara dayanan tecrübesini kullanarak yarattığı COLOROBBIA Art markasıyla, yaratmayı, denemeyi, sadece keyif için ya da profesyonel olarak, merakla ve tutkuyla, seramik yapmayı herkes için kolay ve erişilebilir hale getiriyor.

COLOROBBIA Art “kullanıma hazır” ürün gruplarıyla, çok çeşitli, kaliteli, çok amaçlı ve kullanımı kolay ürünler sunuyor.

Sitemiz üzerinden vereceğiniz siparişler SENDEO Kargo firması ile gönderilmektedir. Gönderileriniz, siparişiniz sistemimizde onaylandığında (kredi kartı güvenlik onayından geçen ya da banka havalesi şirket hesabımıza ulaşan alışverişler) ortalama 1 -3 iş günü içerisinde kargoya verilecektir.

Toplam 250 kg ve üzeri siparişlerinizde nakliye şirketi veya ambar gönderim seçeneği için bizimle bağlantıya geçmenizi rica ederiz.

** Özel üretim ürünlerinde teslim süresi için teklif talebinde bulunulması gerekiyordur. **

Cumartesi ve Pazar günleri gönderim yoktur.

Ürünleriniz taşıma firmasına teslim edildiğinde SENDEO Kargo firması tarafından SMS ile siparişiniz hakkında bilgilendirilirsiniz.

Alışveriş yapan müşterilerimiz aşağıdaki koşulları okumuş ve kabul etmiş sayılmaktadır. Bu sayfada ifade edilen tüm koşullar hanterra.com üzerinden yapılan alışverişler için geçerlidir.

Satın aldığınız ürünleri; kullanmamak, zarar vermemek, orijinalliğini ve yeniden satılabilirliğini bozmamak şartıyla hiçbir sebep göstermeksizin fatura tarihinden itibaren 14 takvim günü içerisinde iade edebilirsiniz. İade talepleri aşağıdaki kurallara uygun alışverişlerde geçerlidir. Kurallara aykırı talepler için hanterra.com tarafından işlem gerçekleştirilmeyecektir.

hanterra.com’ dan yapılan alışverişlerinizde iade taleplerinizi sadece hanterra.com üzerinden iletebilirsiniz. 

Ürünler geri gönderilirken anlaşmalı olduğumuz kargo firması tercih edilmelidir. Farklı bir kargo firması tercih edilirse gönderim masrafı müşterilerimize ait olacaktır. Farklı kargo firmalarıyla yapılan gönderimlerde kargo Şirket tarafından teslim alınmaz, göndericiye iade edilmesi için kargo firmasına talimat verilir.

İadenin Şirket tarafından kabul edilebilmesi için; satın alınan ürünün kullanılmamış, tahrip edilmemiş, ürün paketli ise paketi hasar görmemiş ve tekrar satılabilir olması gerekmektedir. Siparişiniz Şirket tarafından kargolandığında paketin dışında faturanızın bir kopyası da gönderilmektedir. Ürün ya da ürünlerin iade amacıyla firmamıza gönderilmesi sırasında adınıza kesilmiş faturanın 1 nüshasının da ürün ile birlikte geri gönderilmesi işlemlerin daha hızlı sonuçlanabilmesi açısından önemlidir.

İade ve değişimini talep edeceğiniz ürünün tekrar satılabilir olması esastır. 

Ürün için yukarıda belirtilen koşullar dahilinde iade talebi başlatılıp, iadesi tarafımıza ulaştıktan sonra gelen ürünün şartlara uygunluğu kontrol edilecektir. Kontrol sonrasında uygun bulunan iadeler için yapılan ödemenin şekline sadık kalınarak iade işlemi 3 iş günü içerisinde gerçekleştirilir. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde ürün bedeli, bankanıza bağlı olarak 3 - 10 iş günü içerisinde hesabınıza yansımaktadır. Burada oluşabilecek olası gecikmeler tamamen bankanızın çalışma şekline bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Üründen kaynaklanan bir kusurdan dolayı yapacağınız iade taleplerine hataların tespiti için ürünün incelenmesinin ardından bilgi ve cevap verilecektir.

Tüm ürünler kontrolden geçirilerek kargoya teslim edilmektedir. Ancak olası hataların önüne geçmek amaçlı siparişleriniz kargo firması tarafından teslim edilirken mutlaka kargo görevlisinin yanında paketi açarak, üründe/pakette hasar olup olmadığını kontrol ediniz. Hasar olması durumunda ürünü teslim almayınız ve kargo görevlisinden tutanak tutmasını isteyiniz.


İADE ADRESİ 
Yukarıdaki şartlarda kargo ücretinin Şirket’imize ait olduğu durumlarda gönderim için lütfen SENDEO’yu tercih ediniz. Kargo ücretinin müşteriye ait olduğu durumlarda müşterinin tercih edeceği bir kargo firması kullanılabilir.

Ekonova Danışmanlık ve Dış Tic. Ltd. Şti.
Güzelyalı Mahallesi, Hatice Ana Sokak No: 9, Pendik / İstanbul
Telefon : 0 216 290 18 16
E-mail : hanterra@hanterra.com